SRGiWP W PRASIE

Promocja po żegocińsku.

Promocja po żegocińsku

  Działające w Żegocinie od kilku lat Stowarzyszenie Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości prowadzi intensywną działalność promocyjną.

    - Promocję naszej gminy i Stowarzyszenia prowadzimy na kilku platformach. Najnowocześniejszą formą tej promocji jest opracowanie i bieżące aktualizowanie internetowych stron www. Pod adresem srgiwp.bochnia.pl można znaleźć nie tylko podstawowe informacje o gminie i Stowarzyszeniu, ale także aktualną ofertę inwestycyjną i turystyczną. Można też przeczytać o usługach świadczonych przez działający przy SRGiWP Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości. Drugim kierunkiem działalności promocyjnej jest wydawanie własnych pozycji książkowych. Zadebiutowaliśmy „Żegocińską książką kucharską". Pomysł podpowiedzieli nam pracownicy opracowujący strategię rozwoju gminy Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji. Wydana w 1997 roku nietypowa
pozycja (nietypowość polega na tym, że w książce zamieszczono pisane ręcznie przez żegocińskie gospodynie oryginalne przepisy kucharskie) sprzedała się znakomicie i sprzedaje się nadal. Już na wyczerpaniu jest drugi nakład tej książki. Za zarobione w ten sposób pieniądze mogliśmy promować miejscowych poetów ludowych. Wspólnie z Biblioteką Publiczną w Żegocinie wydaliśmy własnym sumptem tomiki poezji Anny Łękawy, Teresy Mrugacz, Józefa Wróbla i Czesława Pączka. W ubieglym roku, dzięki dotacji z Funduszu Rozwoju Demokracji Lokalnej, udało nam się wydać książkę pt. „W kręgu żegocińskich baśni, obyczajów i zwyczajów". Jeszcze w tym roku planujemy wydać następną pozycję z serii "żegocińskich". Roboczy tytuł książki brzmi: „W kręgu żegocińskich twórców kultury". Chcemy przybliżyć młodemu pokoleniu mieszkańców gminy twórców związanych z Żegociną: malarzy, poetów, rzeźbiarzy. Nasze działania idą także w kierunku opracowania monografii gminy, której historia ma już ponad 700 lat. Mamy nadzieję, że uda nam się to zrobić na przypadające w 2003 roku 710. urodziny Żegociny.
Oczywiście uczestniczymy lakże w innych działaniach
promocyjnych współfinansując np. wydany niedawno folder „Gmina Żegocina zaprasza" - wymienia dotychczasowe osiągnięcia organizacji prezes Zarządu Stowarzyszenia, Jan Marcinek.
    Stowarzyszenie Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości na trwale wpisało się już w historię Żegociny. Dzięki swojej aktywności promocyjnej rozsławia gminę i dorobek jej mieszkańców. Prowadzi także różnorodną działalność mającą na celu realizację statutowych zadań organizacji: wspieranie rozwoju gminy

i rozwój przedsiębiorczości. Ale to już temat na odrębną
publikację.

                                                               (tols)

Tadeusz Olszewski, Gazeta Krakowska,.2002

back.jpg (488 bytes)